Do 16 gramów kawy w każdym espresso, aby napoje były wyjątkowo wyraziste i aromatyczne

8 profili użytkowników oraz profil główny, aby każdy mógł zapisać nawet do 15 ulubionych napojów i nadać im swoje nazwy

Coffee Creator, aby za pomocą suwaków skomponować swoją ulubioną kawę

System Clean Pro, aby tor mleka stale utrzymywać w czystości

One Touch Cappuccino, aby po jednym kliknięciu cieszyć się mleczną kawą

Idealna pianka mleczna, aby picie kawy było jeszcze większą przyjemnością

Szklany, zamykany pojemnik, aby mleko mogło zachować idealną świeżość

Coffee Carousel, aby jednym ruchem wybrać swój napój spośród 15 dostępnych opcji

Else EX-0219

Profesjonalny ekspres w Twoim domu

Automatyczny ekspres do kawy Else EX-0219 to sprzęt dla wymagających. Dzięki różnorodnym możliwościom zamienisz swoją kuchnię w prawdziwą kawiarnię. Zdecyduj, jaka ma być Twoja kawa i wyznaczaj własne ścieżki!

Else

EX-0219

Ekspres Something Else to sprzęt dla wymagających. Dlatego wyposażony został w elementy, które pozwolą zamienić Twoją kuchnię w prawdziwą kawiernię. Zdecyduj, jaka ma być Twoja kawa i wyznaczaj własne ścieżki.

Znajdź nas na:

Wybór i personalizacja

Stwórz swój indywidualny profil użytkownika, a następnie opracuj własne przepisy kawowe. Ustaw parametry poszczególnych napojów i nadaj im nazwy według uznania.

Lubisz bardzo mocną kawę? A może chcesz dostosować jej temperaturę do własnych preferencji? Wszystko w Twoich rękach! Dzięki funkcji Coffee Creator możesz dowolnie modyfikować napoje kawowe!

Lubisz korzystać ze standardowych rozwiązań? A może wolisz, aby dostępne napoje widoczne były w tradycyjnej formie? Wtedy Coffee Carousel możesz zmienić na układ kratki, a wszystkie kawy zostaną zaprezentowane na wyświetlaczu jednocześnie. Wybierz ulubiony napój kawowy spośród opcji dostępnych na ekranie i pozwól, aby ekspres zrobił za Ciebie resztę.

Moc kawy 16/19

Intensywny smak i aromat? Blok zaparzający 16 g umożliwia wykorzystanie aż 16 gramów kawy w procesie parzenia jednego espresso.

Wysokie ciśnienie sprawia, że na powierzchni kawy tworzy się charakterystyczna, delikatna pianka (tzw. crema), która nie tylko doskonale smakuje, ale także spowalnia proces stygnięcia napoju.

Dzięki dwóm termoblokom mleko i kawa podgrzewane są bezpośrednio po sobie, co znacznie skraca czas przygotowywania napojów kawowych oraz wydłuża żywotność ekspresu.

Dzięki zaparzaniu wstępnemu ekspres jest w stanie wydobyć z ziaren kawy intensywniejszy smak oraz aromat. Stopień preinfuzji możesz samodzielnie ustawić, dzięki funkcji Coffee Creator.

Intensywny smak kawy? A może wolisz nieco delikatniejszy? Niezależnie od tego, którą opcję preferujesz, możesz samodzielnie ustawić stopień zmielenia ziaren i dostosować napój do swoich potrzeb.

Idealny tor mleczny

Wybierz dowolny napój mleczny z karuzeli lub skorzystaj z któregoś ze swoich autorskich przepisów. Dzięki funkcji One Touch Cappuccino jednym przyciskiem przygotujesz swoją ulubioną kawę!

Specjalny system napowietrzania oraz podgrzewania mleka sprawi, że pianka mleczna w Twoim cappuccino czy latte macchiato zawsze będzie idealnie puszysta, a mleko zachowa swój smak.

Funkcjonalny i kompaktowy pojemnik pozwala zabezpieczyć mleko przed zanieczyszczeniami, a także pomaga utrzymać jego świeżość. Pojemnik możesz w każdej chwili odpiąć od ekspresu i schować niewykorzystane mleko do lodówki.

Zarejestruj swój ekspres i zyskaj:

01

Kilogram świeżo palonej kawy Else Coffee w prezencie powitalnym.

02

Przedłużenie gwarancji Twojego Else.

03

Możliwość zmiany zdjęć na wyświetlaczu na Twoje.

Design Else

Else EX-0219 to minimalizm wzbogacony o akcenty, które nadają całości niepowtarzalnego charakteru. Każdy element został zaprojektowany tak, aby design zawsze szedł w parze z użytecznością.

Szklana pokrywa zbiornika na kawę

Pojemnik na kawę ziarnistą o pojemności 280 g

7-calowy ekran dotykowy

Zbiornik na wodę o pojemności 2 litrów

Ambientowe oświetlenie

Szklany front

Duża tacka ociekowa o pojemności 1,2 litra

Parametry ekspresu

typ
automatyczny
ciśnienie
19 barów
kolor
czarny ze szklanym panelem przednim
gwarancja
24 miesiące
stosowanie kawy
kawa ziarnista, kawa mielona
szklany pojemnik na mleko
600 ml *
typ żaren
ceramiczne
objętość pojemnika na wodę
2 l **
wielkość pojemnika na kawę ziarnistą
280 g
pojemność zbiornika na fusy
ok. 15 porcji przy 10 g/porcja kawy
pojemność tacy ociekowej
1,2 l
system grzewczy
2 x termoblok
moc
1500 W
napięcie
220/240 V
wymiary
44,7 x 26,3 x 46,3 cm (wys. szer. gł.)
waga
15 kg

* możliwość zakupu dedykowanej lodówki kompresorowej lub termoelektrycznej
** możliwość zakupu ze zbiornikiem 4 litrowym

8 profili użytkowników + profil główny
tak
intuicyjny panel sterujący
7” dotykowy
regulacja stopnia zmielenia ziarna
7 poziomów
wielkość porcji kawy
7 – 16 g
moc kawy
3 poziomy
temperatura kawy
3 poziomy
regulacja wysokości wylewki
ok. 8 – 14 cm
program odkamieniania
tak
automatyczne czyszczenie toru mleka
tak, z możliwością dostosowania do potrzeb użytkowania
automatyczne czyszczenie toru kawy
tak
przygotowywane napoje
Americano, Caffee crema, Cappuccino,
Espresso, Espresso z mlekiem, Americano z mlekiem,
Macchiato, Ze zmielonej kawy, Flat white, Cafe Latte,
Latte Macchiato, Ristretto, Gorąca woda, Gorące mleko,
Piana mleczna
ambientowe oświetlenie
Tak

jeden przycisk wiele możliwości, one touch cappuccino

Od ulubionej kawy dzieli Cię tylko jedno kliknięcie! Ekspres Else EX-0219 oferuje aż 15 różnych rodzajów kaw – od klasycznego espresso, poprzez cappuccino i flat white, aż po latte macchiato. Dodatkowo za pomocą ekspresu przygotujesz gorące mleko, piankę mleczną lub gorącą wodę.

 

nowoczesny equalizer personalizacji napoju

Model Else EX-0219 posiada equalizer personalizacji napoju pozwalający na wybór mocy kawy, zaparzania wstępnego, temperatury kawy, wody oraz mleka oraz pojemności w momencie komponowania własnego profilu, ale także każdego napoju przed i podczas przygotowywania.  

 

inuicyjny panel sterowania 7″ z menu Coffee Carousel

Przygotowanie napoju za jednym kliknięciem. Nowoczesny ekspres do kawy Else EX-0219 jest wyposażony w inteligentny, 7-calowy panel sterowania z możliwością sterowania dotykowego, jak w smartfonie.

 

automatyczny system mleczny

Model Else EX-0219 to także doskonale zestrojony układ mleczny z funkcją podgrzewania i napowietrzenia mleka oraz dodatkowo opcją piany mlecznej.

Wystarczy podłączyć wężyk do szklanego pojemnika mleka, aby cieszyć się idealnym cappuccino.

 

automatyczne czyszczenie

Ekspres do kawy Else EX-0219 jest wyposażony w inteligentne programy czyszczenia: toru mleka, toru kawy oraz odkamieniania. Dzięki temu eksploatowanie sprzętu jest niezawodne, a Ty możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem kawy, kiedy tylko chcesz!

Poznaj nasze porady i wskazówki użytkowania

Zbyt drobno zmielone ziarna kawy negatywnie wpływają na jej smak – staje się gorzka, ciemna, cierpka i bardzo intensywna. Grubiej zmielone ziarna, z kolei, przepuszczają przez siebie zbyt dużą ilość wody. W efekcie kawa będzie za słaba i wodnista oraz pozbawiona charakterystycznej cremy.
 
W ekspresie Else dostosujesz grubość mielenia ziarna do swoich preferencji. Spraw, aby Twoja kawa była odzwierciedleniem Twojego charakteru!

To proces, podczas którego ze zmielonych ziaren wyodrębniają się substancje, wpływające na ostateczny smak i aromat. Są to przede wszystkim: tłuszcze, olejki, cukry oraz kofeina. Innymi słowami – ekstrakcja kawy to zjawisko wypłukiwania z kawy wszystkich jej aromatów i smaków, aby móc rozsmakowywać się w filiżance gotowego espresso.
 
Bardzo duże znaczenie w tym procesie ma czas ekstrakcji kawy. To czas decyduje o tym, jaka ilość kofeiny wydobędzie się ze zmielonych ziaren. W tym przypadku sprawdza się reguła, że im dłuższy czas ekstrakcji, tym więcej kofeiny w napoju.
 
Ekspres Else pozwala na dostosowanie parametru ekstrakcji do własnych preferencji, zapewniając optymalne doświadczenia smakowe, zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Kwaśna, gorzka lub po prostu niesmaczna kawa bardzo często może wynikać z niewłaściwego utrzymania czystości ekspresu, zwłaszcza zaniedbania procesu odkamieniania. Co prawda, przefiltrowana woda przed wlaniem do zbiornika ekspresu, jest pozbawiona części zanieczyszczeń, lecz niektóre zabrudzenia wciąż w niej zalegają. Kawa, z powodu swojej specyficznej konsystencji, pozostawia po sobie oleiste resztki i fusy. Odpady nawarstwiają się zatem w nieczyszczonym urządzeniu.
 
Optymalnym rozwiązaniem na poprawę smaku kawy z ekspresu, jest po prostu jego regularne czyszczenie. Proces odkamieniania ma za zadanie usunąć z obiegu wody nie tylko wapienne osady, ale również inne zanieczyszczenia.
 
Nie zapominaj zadbać o czystość Twojego Else. Przygotowaliśmy dla Ciebie dedykowane filmy instruktażowe, byś mógł zadbać o swój ekspres tak, aby służył na długie lata!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Dowiedz się więcej